Struktura KP v Ostravě > PS Občané se zrakovým postižením > články

Pozvánka na divadelní představení

Kafira

06.11.2019 - PS Občané se zrakovým postižením -> články

KAFIRA o.p.s. srdečně zve na benefiční divadelní představení (NE)PRODEJNÉ MANŽELKY autorů J. CHAPMANA a J.LLOYDA, které se uskutenční ve čtvrtek 14. 11. 2019 v 18:30 hod. v prostorách U6 Dolní Vítkovice. 

Hra pojednává o dvojici provinčních anglických obchodníků, kteří se chystají prodat svoji autodopravu zahraničním zájemcům. Ti si pro oživení obchodního jednání přejí i placenou dámskou společnost. Co se ale stane, když se v hotelovém apartmá nečekaně objeví i manželky obchodníků a kupující tyto dámy považují za objednané luxusní prostitutky? Pro uskutečnění obchodu je třeba udělat vše…

Veškerý výtěžek ze vstupného bude věnován na práci s osobami se zrakovým postižením v pořádající organizaci.


Týden rané péče

SPRP

31.10.2019 - PS Občané se zrakovým postižením -> články

Společnost pro ranou péči, pobočka Ostrava, vás velmi srdečně zve na akce pořádané v rámci osvětové kampaně Týden rané péče. Kompletní program naleznete níže. Akce jsou určeny široké veřejnosti a vstup je bezplatný. V týdnu od 4. do 10. listopadu 2019 proběhne již dvanáctý ročník osvětové kampaně Týden rané péče. Každoročně se do něj zapojují poskytovatelé sociální služby rané péče po celé České republice.


Výstava Rezonance světla a tmy

Kafira

07.03.2019 - PS Občané se zrakovým postižením -> články

KAFIRA o.p.s. a pracovní skupina Občané se zrakovým postižením Vás velmi srdečně  zvou na neobyčejnou výstavu REZONANCE SVĚTLA A TMY, jejímž cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o životě lidí se zrakovým hendikepem a snížit předsudky. Výstavu můžete zhlédnout v prostorách Ostravského muzea (Masarykovo nám. 1, Ostrava), a to od 21. března do 31. května 2019. 

Slavnostní vernisáž výstavy se uskuteční 20. března v 17 hodin, výstavu doprovodí i několik workshopů a komentovaných prohlídek – jejich zaměření a termíny naleznete zde: http://www.ostrmuz.cz/website/imagemenu/exhibitions/ Informace o otevírací době a vstupném jsou k dispozici taktéž na webových stránkách Ostravského muzea zde: http://www.ostrmuz.cz/website/mainmenu/kontakt/otevirackaen/


Bílá pastelka 2018

Bílá pastelka

04.10.2018 - PS Občané se zrakovým postižením -> články

S bílou pastelkou, symbolem celonárodní sbírky nevidomých pro nevidomé, se letos setkáváme již po devatenácté. Letos bílými pastelkami zaplavíme česká města i menší obce ve středu 17. října. Do ulic s kasičkami a v tričkách s emblémem Bílé pastelky vyrazí kolem 2 900 dobrovolníků - středoškolských studentů, našich nevidomých členů, příslušníků jejich rodin, přátel a příznivců. Za minimální příspěvek 30,-- Kč nabídnou zájemcům bílou pastelku a záložku ve formě pastelky s kalendářem na rok 2019.