Struktura KP v Ostravě > PS Občané se sluchovým postižením > články

Signální pes pro neslyšící

22.05.2018 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. zve na kci, kde si můžete poslechnout zajímavé zkušenosti z výcviku signálního psa pro neslyšící a osobně se seznámit a popovídat s neslyšící maminkou a psycholožkou Mgr. Kristinou Pánkovou - Kratochvílovou a jejím psem Fidem. Přednášející je také jednou ze spoluautorek knížky "Být neslyšící nemusí být problém".

Její pes Fido je vycvičen jako signální pes pro neslyšící i jako canisterapeutický pes, takže nebude chybět ani hodinka skupinové canisterapie pro děti.

Kdy: Pondělí 28. května 2018 od 16.30 do 18.30 hodin                                                                                                                                                                            Kde: Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, Repinova 19, 702 00 Ostrava                                                                                                                                 Pro koho: Rodiny s dětmi do 18 let věku

Děti bude programem provázet téma „Ekologie“ (SPOLUPRACUJEME). Procvičíme si hrubou i jemnou motoriku, ověříme a rozšíříme naše znalosti, naučíme se nová slova i znaky a především se budeme učit vzájemné spolupráci a respektu nejen k sobě navzájem, ale také k přírodě. Potvrzení o účasti či neúčasti na programu je potřeba oznámit do pátku 25. května 2018 do 13 hodin! E-mail: sasostrava@detskysluch.cz, tel.: 734 752 900.

Více informací naleznete v přiloženém dokumentu.