Struktura KP v Ostravě > PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi > články

Křišťálový kamínek letos popatnácté

17.06.2020 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

Slavnostní vyhlášení prestižních cen Křišťálový kamínek se uskuteční letos popatnácté. Asociace TRIGON opět poděkuje v rámci Evropských dnů handicapu v Ostravě osobnostem za jejich výjimečné a záslužné aktivity. Vyhlášení a předání Křišťálových kamínků se uskuteční na slavnostním večeru 28. ročníku Evropských dnů handicapu, a to 7. října v 18 hodin v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě.


Rozlučka s Kafárnou

Spirála

15.06.2020 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

Po dlouhém a krásném období přišla jedna ze zásadních změn k nám do Spirály. Rozhodli jsme se přestěhovat naši sociální službu Sociálně terapeutických dílen z Poruby do obvodu Jih. Pomůže nám to ke snadnější spolupráci mezi sociálními službami a chráněným zaměstnáváním. Musíme však opustit porubskou kavárnu Kafárna U Oblouku, která nám byla místem mnoha milých setkání, práce na sobě u našich uživatelů, akciček pro lidi, výstav a vernisáží.

Přijďte se proto rozloučit s naší milou Kafárnou, posedět u poslední kafárenské kávy a zavzpomínat s námi na krásné a milé zážitky.
 
Rozlučka s Kafárnou proběhne v pátek 19. 6. 2020 od  12 do 18 hodin na adrese: Kafárna U Oblouku, U Oblouku 501/10, Ostrava - Poruba.

.


Konference Krize a duševní zdraví v období reformy psychiatrické péče

KCEO

27.05.2020 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

Krizové centrum Ostrava, z. s. si Vás dovoluje pozvat na odbornou konferenci s názvem "Krize a duševní zdraví v období reformy psychiatrické péče", která se bude konat dne 23. září 2020 v prostorách Obchodní akademie a VOŠ sociální na Zelené ulici v Ostravě.


Bezplatná psychoterapeutická linka ANTÉNA

06.04.2020 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

Česká asociace pro psychoterapii otevřela bezplatnou psychoterapeutickou linku ANTÉNA.

Linka funguje denně od 8:00 do 22:00 a tel. č. je: 212 812 540, více na https://psychoterapie.cz/. Linka psychoterapeutické podpory v těžkých časech je určena pro osoby psychicky strádající v souvislosti s pandemií koronaviru a karanténou. Poskytuje podporu všem zasaženým lidem, rodině i pomáhajícím profesionálům, dobrovolníkům a konzultantům linek bez supervize.

Je k dispozici také státní správě, médiím a všem, kteří musí přijímat rozhodnutí a chtějí je konzultovat s těmi, kteří se profesionálně zabývají lidským nitrem a lidskými vztahy. Na této lince se střídají i špičkoví přední psychoterapeuté a supervizoři.