Struktura KP v Ostravě > PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi > články

Bezplatná psychoteraputická linka ANTÉNA

06.04.2020 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

Česká asociace pro psychoterapii otevřela bezplatnou psychoterapeutickou linku ANTÉNA.

Linka funguje denně od 8:00 do 22:00 a tel. č. je: 212 812 540, více na https://psychoterapie.cz/. Linka psychoterapeutické podpory v těžkých časech je určena pro osoby psychicky strádající v souvislosti s pandemií koronaviru a karanténou. Poskytuje podporu všem zasaženým lidem, rodině i pomáhajícím profesionálům, dobrovolníkům a konzultantům linek bez supervize.

Je k dispozici také státní správě, médiím a všem, kteří musí přijímat rozhodnutí a chtějí je konzultovat s těmi, kteří se profesionálně zabývají lidským nitrem a lidskými vztahy. Na této lince se střídají i špičkoví přední psychoterapeuté a supervizoři.


Centrum Anabell nabízí pomoc a podporu lidem s poruchami příjmu potravy

Anabell

02.04.2020 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

Centrum Anabell poskytuje pomoc a podporu lidem s poruchami přijmu potravy a jejich blízkým. Vzhledem k situaci, která v ČR převládá, jsme se však rozhodli chránit zdraví našich klientů i nás, pracovníků. Z těchto důvodů jsme uzavřely naše pobočky po osobní návštěvy a sezení. Jsme si však vědomi, jak může být situace pro naše klienty, a nejen ty, náročná. Rozhodli jsme se tedy přiblížit klientům a jiným osobám v krizi, alespoň prostřednictvím distanční formy. Pokud tak v současné době, nouzového stavu, potřebujete pomoc odborníků prostřednictvím e-mailu, Skypu, telefonu či chatu, a Váš dotaz se týká oblastí duševního zdraví či prožívané úzkosti, obav, strachů a nepohody, s důvěrou se na naše služby můžete obrátit. 

Linka Anabell (také pro rodiče v krizi): 774 467 293 


Den otevřených dveří v Krizovém centru Ostrava - ZRUŠEN!!!

KCEO

27.02.2020 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

Z důvodu mimořádných opatření v rámci ČR jsme se rozhodli Den otevřených dveří, který měl proběhnout 16. 3. 2020 odložit na později. O novém datu budete dostatečně dopředu informováni. Omlouváme se. Přejeme všem pevné zdraví a klidnou hlavu.

Krizové centrum Ostrava, z.s. Vás srdečně zve na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který se koná dne 16. března 2020 od 10 do 18 hodin v prostorách krizového centra na Ruské ul. 94/29 v Ostravě - Vítkovicích. Návštěvníci si budou moci prohlédnout prostor, kde se poskytuje služba krizová pomoc a dlouhodobá terapie pro děti, oběti trestných činů a informace o těchto projektech.


TISKOVÁ ZPRÁVA MENS SANA, z.ú. k projektu Síťování sociálních a zdravotních služeb v regionu Ostrava

mens sana

14.01.2020 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

Projekt Síťování sociálních a zdravotních služeb v regionu Ostrava v návaznosti na reformu psychiatrické péče byl s finanční podporou statutárního města Ostrava realizován od března do prosince 2019. Projekt byl primárně zaměřen na lidi s duševním onemocněním, s trvalým bydlištěm v Ostravě, kteří byli hospitalizováni v Psychiatrické nemocnici v Opavě (PNO). Cílem projektu bylo snížení počtu dnů hospitalizace v PNO, které musí člověk s duševním onemocněním absolvovat, než se vrátí do domácí péče, popřípadě informovat a zajistit následnou péči v DS FNO. Více informací naleznete v přiloženém dokumentu zde.