Úvodní stránka

ADRA hledá koordinátora/ku projektu

ADRA

15.01.2020 - Manažerský tým KP Ostrava -> články

Jste zodpovědný člověk, který má rád systematickou práci? Chcete přispět k šíření myšlenky dobrovolnictví v Moravskoslezském kraji? Máte organizační dovednosti a baví Vás komunikovat s lidmi? Hledáte smysluplnou práci a chcete věci ovlivňovat? Máte ukončený alespoň I. stupeň vysokoškolského vzdělání (Bc.)? Pak potřebujeme právě Vás!


TISKOVÁ ZPRÁVA MENS SANA, z.ú. k projektu Síťování sociálních a zdravotních služeb v regionu Ostrava

mens sana

14.01.2020 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

Projekt Síťování sociálních a zdravotních služeb v regionu Ostrava v návaznosti na reformu psychiatrické péče byl s finanční podporou statutárního města Ostrava realizován od března do prosince 2019. Projekt byl primárně zaměřen na lidi s duševním onemocněním, s trvalým bydlištěm v Ostravě, kteří byli hospitalizováni v Psychiatrické nemocnici v Opavě (PNO). Cílem projektu bylo snížení počtu dnů hospitalizace v PNO, které musí člověk s duševním onemocněním absolvovat, než se vrátí do domácí péče, popřípadě informovat a zajistit následnou péči v DS FNO. Více informací naleznete v přiloženém dokumentu zde.


SOCIÁLNÍ PODNIK BOTUMY DĚLÁ SVĚT O TROCHU LEPŠÍM - tisková zpráva

BOTUMY

14.01.2020 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

Sociální podnik BOTUMY byl založen dne 18. 7. 2017 na principu společenské zodpovědnosti. Cílem bylo vytvoření programů, které nabízí kvalitní služby a uživatelsky zajímavé, designové výrobky šetrné k životnímu prostředí, a které v budoucnu přinesou nezávislost na státních zdrojích. V BOTUMY jsou zaměstnáváni lidé se zdravotním a sociálním znevýhodněním. Více informací naleznete v tiskové zprávě zde.


Terapeutická a podpůrná skupina pro děti a mládež opět v běhu

Renarkon

08.01.2020 - PS Prevence kriminality -> clanky

Renarkon o.p.s. otevírá další běh TERAPEUTICKÉ A PODPŮRNÉ SKUPINY PRO DĚTI A MLÁDEŽ, která je pro holky a kluky ve věku 14 – 17 let, kteří tráví většinu volného času na sociálních sítích, u počítačových her, mobilů, čím dál častěji zkouší alkohol, marihuanu či jiné drogy. To všechno může překážet v běžném životě, nebo to už způsobilo průšvih a je potřeba to vyřešit.

První setkání skupiny proběhne 12. 1. 2020 od 14:00 hod. Budeme se potkávat v počtu 4 – 8 účastníků, 1x týdně a zabere to maximálně 90min. Celkem 10 setkání.