Úvodní stránka

Důležité informace k problematice koronaviru

17.03.2020 - Manažerský tým KP Ostrava -> články

Vážení spoluobčané,

na stránkách MSK jsou vyvěšeny přehledně informace k problematice koronaviru: https://www.msk.cz/cz/zdravotnictvi/aktualni-informace-k-problematice-koronaviru-v-kraji--145254/ , mimo jiné také o:

- nově zřízené informační lince v souvislosti s koronavirem - 1212

- bezplatné Lince pro seniory- 800 200 007

- metodickým doporučením pro poskytovatele sociálních služeb s odkazem na legislativu a web MPSV s aktuálními informacemi

- koordinační roli krajů ve věci:

      - distribuce ochranných pomůcek

      - uložení pracovní povinnosti studentům VŠ a SŠ

Informace k aktuální situaci v souvislosti s koronavirem můžete sledovat také na stránkách www.ostrava.cz.


VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA POZICI PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH DO NÍZKOPRAHOVÉHO ZAŘÍZENÍ PRO DĚTI A MLÁD

Vzájemné soužití

12.05.2020 - PS Romské etnikum -> články

Vzájemné soužití o.p.s. přijme pracovníka v sociálních službách do Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Liščina (dále jen NZDM-KC Liščina). Náplní práce bude práce s dětmi a mládeží ve věku 6 - 26 let v sociálně vyloučené lokalitě ideálně na plný úvazek s možností nástupu od 1. 6. 2020 nebo dle domluvy. Mezi požadavky patří odpovídající vzdělání a odborná způsobilost dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.


Informace PČR pro neslyšící - jsme v tom společně!

08.04.2020 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Informace pro neslyšící – jsme v tom společně!

Situace, ve které se kvůli celosvětovému šíření koronavirové infekce nacházíme, klade na celou společnost velké nároky. Denně jsme vystavováni záplavě nových informací v podobě nových vládních nařízení, rad a postupů, ve kterých často není snadné se zorientovat. S různými bariérami o to více bojují osoby se speciálními komunikačními potřebami. Jen v České republice jsou statisíce osob s menším či větším rozsahem poškození sluchového vnímání. 

Nemluvíme přitom jen o těch, kteří se jako neslyšící narodili, ale například o seniorech, kteří o sluch přicházejí postupně vlivem různých onemocnění souvisejících s věkem, a o mnohých dalších. Nesnadný přístup k informacím se pro neslyšící stává složitějším například kvůli povinnému nošení roušek. Přicházejí tak o možnost odezírat ze rtů, což bývá mnohdy nezbytné.

Policisté jsou prostřednictvím resortního vzdělávání na specifickou komunikaci připravováni, ale jak upozorňuje policejní psycholožka PhDr. Simona Hoskovcová, PhD., může dojít v komunikaci k různým problémům. Policisté se budou samozřejmě snažit pomoci každému, kdo jejich pomoc potřebuje, bez ohledu na komunikační překážky. Vše bude ale pochopitelně snadnější, pokud sami sluchově postižení nabídnou v dané situaci způsob komunikace, který je pro ně nejpřijatelnější. Jedině vzájemná spolupráce pomůže rychleji zvládnout i vypjaté či ohrožující situace. Návod nabízí přiložený rozhovor s PhDr. Hoskovcovou připravený s organizací Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s tlumočený do znakové řeči.

Na komunikaci s osobami se ztíženými komunikačními potřebami nezapomíná Policie České republiky ani pro případ ohrožujících situací. Jako alternativu tísňové linky 158 mohou neslyšící využít tísňovou linku pro neslyšící 603 111 158, na které jsou oznámení pro tísňové stavy přijímána prostřednictvím sms zpráv. Více informací o fungování tísňové linky pro neslyšící zjistíte například z webových stránek operačního odboru Policejního prezidia ČR.

Další rady a instrukce ve znakovém jazyce jsou k dispozici na webových stránkách Ministerstva vnitra ČR. Na webových stránkách ministerstva najdete také ucelený přehled nařízení, výjimek a postupů, která platí pro současný pandemický stav.   

Jsme v tom společně!


Bezplatná psychoteraputická linka ANTÉNA

06.04.2020 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

Česká asociace pro psychoterapii otevřela bezplatnou psychoterapeutickou linku ANTÉNA.

Linka funguje denně od 8:00 do 22:00 a tel. č. je: 212 812 540, více na https://psychoterapie.cz/. Linka psychoterapeutické podpory v těžkých časech je určena pro osoby psychicky strádající v souvislosti s pandemií koronaviru a karanténou. Poskytuje podporu všem zasaženým lidem, rodině i pomáhajícím profesionálům, dobrovolníkům a konzultantům linek bez supervize.

Je k dispozici také státní správě, médiím a všem, kteří musí přijímat rozhodnutí a chtějí je konzultovat s těmi, kteří se profesionálně zabývají lidským nitrem a lidskými vztahy. Na této lince se střídají i špičkoví přední psychoterapeuté a supervizoři.


APSS ČR nabízí bezplatnou distribuci materiálu, ochranných pomůcek a potravin

APSS ČR

03.04.2020 - Manažerský tým KP Ostrava -> články

Vážení kolegové,

společně se společností IRESOFT a za přispění dalších společností (více v přiloženém letáku) jsme spustili bezplatnou distribuci materiálu, ochranných pomůcek a potravin.

V tuto chvíli nabízíme k odběru ve dvou odběrných skladech (Tábor, Brno) a dle možností k rozvozu:

  • Jednorázové roušky
  • Dezinfekci ANTI-COVID
  • Ochranné štíty
  • Jednorázové obleky
  • Jednorázové rukavice
  • Potravinové balíčky pro zaměstnance
  • Respirátory FFP2

V případě zájmu použijte telefony: 727 827 900, 733 712 975, 543 215 460, nebo e-mail: pomahame@iresoft.cz.

Výdej začíná na uvedených místech od úterý 7. 4. 2020.

Distribuční místa se budou dále doplňovat, očekáváme také kávu, čokoládu a energetické tyčinky pro zaměstnance, další ochranné pomůcky apod. 

Sledujte webové stránky: www.socialnimsluzbam.cz

Děkujeme za Vaši práci!

 

 

Ing. Jiří Horecký, Ph.D., MBA

prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR

Vančurova 2904, 390 01 Tábor

tel.: +420 381 213 332

e-mail: prezident@apsscr.cz

datová schránka:6c63cgd

www.apsscr.cz, www.horecky.cz