Úvodní stránka

Důležité informace k problematice koronaviru

17.03.2020 - Manažerský tým KP Ostrava -> články

Vážení spoluobčané,

na stránkách MSK jsou vyvěšeny přehledně informace k problematice koronaviru: https://www.msk.cz/cz/zdravotnictvi/aktualni-informace-k-problematice-koronaviru-v-kraji--145254/ , mimo jiné také o:

- nově zřízené informační lince v souvislosti s koronavirem - 1212

- bezplatné Lince pro seniory- 800 200 007

- metodickým doporučením pro poskytovatele sociálních služeb s odkazem na legislativu a web MPSV s aktuálními informacemi

- koordinační roli krajů ve věci:

      - distribuce ochranných pomůcek

      - uložení pracovní povinnosti studentům VŠ a SŠ

Informace k aktuální situaci v souvislosti s koronavirem můžete sledovat také na stránkách www.ostrava.cz.


Den otevřených dveří v Regionálním dobrovolnickém centru MSK

26.06.2020 - Manažerský tým KP Ostrava -> články

Regionální dobrovolnické centrum Moravskoslezského kraje Vás srdečně zve v úterý 14. července od 10:00 hodin na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.


Křišťálový kamínek letos popatnácté

17.06.2020 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

Slavnostní vyhlášení prestižních cen Křišťálový kamínek se uskuteční letos popatnácté. Asociace TRIGON opět poděkuje v rámci Evropských dnů handicapu v Ostravě osobnostem za jejich výjimečné a záslužné aktivity. Vyhlášení a předání Křišťálových kamínků se uskuteční na slavnostním večeru 28. ročníku Evropských dnů handicapu, a to 7. října v 18 hodin v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě.


Rozlučka s Kafárnou

Spirála

15.06.2020 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

Po dlouhém a krásném období přišla jedna ze zásadních změn k nám do Spirály. Rozhodli jsme se přestěhovat naši sociální službu Sociálně terapeutických dílen z Poruby do obvodu Jih. Pomůže nám to ke snadnější spolupráci mezi sociálními službami a chráněným zaměstnáváním. Musíme však opustit porubskou kavárnu Kafárna U Oblouku, která nám byla místem mnoha milých setkání, práce na sobě u našich uživatelů, akciček pro lidi, výstav a vernisáží.

Přijďte se proto rozloučit s naší milou Kafárnou, posedět u poslední kafárenské kávy a zavzpomínat s námi na krásné a milé zážitky.
 
Rozlučka s Kafárnou proběhne v pátek 19. 6. 2020 od  12 do 18 hodin na adrese: Kafárna U Oblouku, U Oblouku 501/10, Ostrava - Poruba.

.


Značka kvality pro Domov Kamenec - tisková zpráva

Domov Kamenec

11.06.2020 - PS Senioři -> články

Domov pro seniory Kamenec, Slezská Ostrava, p.o. byl opět vyhodnocen jako nelepší domov pro seniory v Česku. Toto vyplývá z provedeného šetření Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, realizovaný v domově v rámci Značky kvality v sociálních službách. Domov opětovně dosáhl na 5 hvězd, které vyjadřují, že nabízené služby: ubytování, stravování, kultura a volný čas, partnerství a péče, jsou v ČR na nejvyšší úrovni.