Struktura KP v Ostravě > PS Protidrogová prevence > články

RENARKON slaví 20 let od svého vzniku

20.04.2017 - PS Protidrogová prevence -> články

Jen málokterá společnost zabývající se léčbou drogových závislostí v České republice se může pochlubit tak dlouhou historií jako ostravský RENARKON, který právě letos oslaví již 20 let svého působení v Moravskoslezském kraji. V průběhu roku 2017 proto čeká pracovníky i klenty Renarkonu v rámci oslav spojených s tímto jubileem řada akcí, které představí Renarkon a jeho služby nejen odborné veřejnosti, ale také všem občanům celého Moravskoslezského regionu.

Oslavy 20. výročí existence Renarkonu odstartují 22. dubna 2017 florbalovým turnajem v prostorách Střední školy prof. Zdeňka Matějčka v Ostravě - Porubě. Další akcí, která připomene Renarkon, tentokrát výrazně i široké veřejnosti, bude koncert pro Renarkon, který je naplánován na 12. května 2017 od 18 hodin v prostorách Renarkonu na Cihelní ulici, kde na počátku 90. let několik let sídlil rockový klub Cihelna.

V rámci oslav bude také možné navštívit i terapeutickou komunitu Renarkon sídlící v Čeladné - Podolánkách, kde proběhne Víkend otevřených dveří v termínu 26.-28. května 2017. Program komunity bude v těchto dnech přizpůsoben celé akci s cílem přiblížit ji veřejnosti. V červnu se do oslav 20. výročí zapojí také Terapeutické centrum Renarkon sídlící v Ostravě - Mariánských Horách, které v průběhu měsíce uspořádá Den otevřených dveří. Na podzim 2017 pak oslavy vyvrcholí odbornou konferencí pod záštitou Renarkonu, kdy se Ostrava stane místem setkání odborníků z oblasti léčby a prevence závislostí.

Více informací k 20. výročí založení Renarkonu, o.p.s. naleznete v přiložené tiskové zprávě a pozvánce.