Struktura KP v Ostravě > PS Občané se zrakovým postižením > články

Výběrové řízení - Kafira, o.p.s.

11.11.2016 - PS Občané se zrakovým postižením -> články

Kafira, o.p.s. hledá do svého týmu nového zaměstnance na pozici Speciální pedagog.

Místo výkonu práce: pobočka v Ostravě, Nádražní 44, Moravská Ostrava a Přívoz

Náplň práce: Přímá práce s uživateli sociální služby Sociální rehabilitace formou terénní a ambulantní, kterými jsou děti od 7 let, dospělí a senioři se zrakovým nebo kombinovaným postižením.

Hlavní zaměření náplně práce: práce s dětskými uživateli (7-18 let) a ostatními uživateli se zrakovým postižením v kombinaci s mentálním postižením – nácvikové kurzy sociální rehabilitace (práce s kompenzační pomůckou, nácvik Braillova písma, nácvik sebeobsluhy), aktivizační činnosti, pravidelná činnost v rámci stimulace smyslového vnímání, podpora rodiny při výchově postiženého dítěte, doporučení úprav domácího prostředí, tvorba hmatových obrázků pro stimulaci hmatu a prostorové představivosti, spolupráce se speciálně pedagogickým centrem, s pracovníky pobytových zařízení pro osoby s kombinovaným postižení.

Pružná pracovní doba, vzhledem k cílové skupině dětí také v pozdějších odpoledních hodinách.

Vzdělání: VŠ vzdělání v oblasti speciální pedagogiky, popř. sociální práce – zde však praktická zkušenost s prací s cílovou skupinou osob se zrakovým a kombinovaným postižením

Další požadavky: ŘP skup.B, znalost anglického jazyka výhodou, uživatelská práce na PC, smysl pro samostatnou, kreativní práci, dobré organizační a komunikační schopnosti, hledání nových způsobů a cest v přístupu k uživateli.

 

Nabízíme:

  • kreativní, samostatnou práci v motivovaném a příjemném pracovním kolektivu
  • možnost dalšího vzdělávání
  • práce s uživateli v rámci snoezelen prostředí
  • mzdové ohodnocení odpovídající 10. platové třídě dle praxe a zkušeností, možnost odměn v návaznosti na hospodaření organizace
  • 5 týdnů dovolené
  • lze i na zkrácený úvazek

Nástup od 1. 1. 2017

Zájemci zašlete životopis a motivační dopis do 30.11.2016, na info@kafira.cz