Struktura KP v Ostravě > PS Občané se zrakovým postižením > články

Informace k projektu NADĚJNÉ VYHLÍDKY

21.02.2012 - PS Občané se zrakovým postižením -> články

Informace k projektu „Nadějné vyhlídky – podpora zaměstnatelnosti zrakově handicapovaných v Moravskoslezském kraji“. Cílem projektu je zvýšit zaměstnatelnost osob s těžkým zrakovým postižením.

 

Cílovou skupinou projektu jsou osoby se zrakovým handicapem na úrovni slabozrakosti až úplné nevidomosti ve věku 18 – 65 let, kteří jsou zájemci nebo uchazeči o zaměstnání v evidenci Úřadu práce ČR. Evidence na Úřadu práce však není podmínkou účasti v projektu.

 

Projekt probíhá od 1. 4. 2011 do 31. 3. 2013 a je rozdělen do dvou běhů, každý v trvání 9 měsíců. V současné době ukončujeme první běh projektu a začínáme s vyhledáváním vhodných účastníků pro druhý, závěrečný běh, který proběhne od června 2012 do února 2013.

 

Projekt je realizován pro účastníky z celého Moravskoslezského kraje, aktivity projektu budou probíhat především na střediscích KAFIRA o. s. v Opavě, Ostravě, Novém Jičíně a Frýdku-Místku, případně také v terénu v rámci Moravskoslezského kraje, nebo v domácnostech uživatelů (v případě nepříznivého zdravotního stavu uživatele).

 

Projekt je finančně podporován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

 

Oslovování potenciálních účastníků pro 2. běh bude probíhat v měsíci únoru a březnu 2012, vybraným účastníkům bude následně provedena bilanční diagnostika (březen, duben, květen 2012) a poté započne samotný 2. běh projektu, tj. Motivačně vzdělávací a aktivizační program.

 

Součástí tohoto programu jsou motivační kurz, kurz zvládání stresové zátěže a rekvalifikační PC kurzy akreditované MŠMT (obsluha PC pro začátečníky, pro pokročilé, podle osnov ECDL-START a ECDL a tvorba www stránek) – úspěšní absolventi získají osvědčení o rekvalifikaci s celostátní platností.

 

Více informací naleznete v příloze.