Struktura KP v Ostravě > PS Občané se zrakovým postižením > články

Dny umění nevidomých na Moravě

22.04.2016 - PS Občané se zrakovým postižením -> články

22. ročník mezinárodního festivalu  (v Ostravě 9. ročník), který prezentuje umělecké aktivity a úspěchy zrakově postižených umělců, či kolektivů. Festivalu se účastní mimo českých i umělci ze zahraničí. Koná se každoročně od r. 1995 na přelomu jara a léta ve vybraných městech Moravy. 

Hlavním organizátorem festivalu je Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR,    - její oddělení pro zahraničí a kulturu, dále spolupracují krajské a městské úřady a různá kulturní zařízení. V Ostravě se stala partnerem  pořadatele Knihovna města Ostravy, která      se už  tradičně stává zahajovatelem celého festivalu.

Cílem festivalu je představit nejširší veřejnosti kvalitní zrakově postižené umělce a přesvědčit ji tak o tom, že nevidomí mají sice ztížené zrakové možnosti, ale jsou schopni být integrální součástí společnosti.

3. května 2016 -  16.00  - zahájení festivalu a vernisáž výstavy obrazů slabozraké německé výtvarnice Silji Korn,  vernisáž hmatových reliéfů  z dílny GVUO – Kolíbalky a výstava kreseb žáků ZŠ Ostrava-Petřkovice Jak to (ne)vidím. Odpoledne uzavře hudební vystoupení žáků Mgr. Jekatěriny Garbové.

 

9.5. -  10 hod.

Pro Tebe : výtvarná dílna dětí ve spolupráci s GVUO -  tvorba papírových reliéfů pro zrakově handicapované

13.5. - 10 hod.

Origami : výtvarná dílna Jiřího Mojžíška

19.5. - 16 hod.

Olga Anna Markowitz, Sylva Stejskalová : "Díry v průběžnosti" autorský melodram

20.5. - 11 hod.

Optimistet:  vystoupení pěveckého seskupení Optimistet  GVUO a hlasová dílna Jany Sedláčkové

Tancuj, tancuj : taneční dílna Andrey Issabell Sollichové

27.5. - 15 hod. 

Tajemství bubnů – hudební dílna Michaely a Daniela Plecháčkových, vystoupení hudební skupiny Tiché rytmy - zakončení festivalu

 

Místo konání : Knihovna města Ostravy – ústředí (u Sýkorova mostu), 28. října 2 Společenský sál