Struktura KP v Ostravě > PS Občané se zrakovým postižením > články

Charitativní koncert Petra Bazaly pro KAFIRU

10.11.2016 - PS Občané se zrakovým postižením -> články

KAFIRA o.p.s.,  pořádá Charitativní koncert Petra Bazaly pro KAFIRU dne 19. 11. 2016 od 17. hodin na Janáčkově konzevatoři v Ostravě.

Vstupné 150 Kč, vstupenky si můžete rezervovat na www.kafira.cz, info@kafira.cz, nebo na mobilním čísle: 777 574 327.

Bližší informace naleznete uvnitř článku.

Petr Bazala, skladatel a klavírista, narodil se s těžkou oční vadou a je prakticky nevidomý. Přesto si před čtyřmi lety přivezl z amerického Hollywoodu na olympiádě talentů WCOPA 2012 ocenění mistr světa ve hře na klavír.

Petr Bazala vystudoval Konzervatoř Jana Deyla v Praze (akordeon, violoncello, klavír).

Během studia koncertoval v Německu a po celé ČR. Vystupoval v Českém rozhlase, České televizi, hrál hlavní roli ve filmu Hamsa, je jednou z hlavních postav v knize Život na oblaku (autor Richard Sobotka).

Posledních 10 let absolvoval více než 25 kurzů na klavír a akordeon. Spolupracoval s docentkou Alenou Vlasákovou na JAMU v Brně. Koncertuje po celé ČR. Účastní se v porotách soutěží. Za poslední dva roky absolvoval nejméně 200 koncertů. Během tohoto roku plánuje další zahraniční koncerty.

V dubnu 2010 natáčel film v Paříži na akordeon v rámci mezinárodního projektu C´ est la vie. S tímto projektem vystupuje po celé ČR a SR.

V poslední době komponuje také skladby pro pěvecké sbory s orchestrem a chystá se vytvořit koncertní kusy pro klavír s orchestrem a smyčcová tria.