Struktura KP v Ostravě > PS Občané se zrakovým postižením > články

Výstava Rezonance světla a tmy

Kafira

07.03.2019 - PS Občané se zrakovým postižením -> články

KAFIRA o.p.s. a pracovní skupina Občané se zrakovým postižením Vás velmi srdečně  zvou na neobyčejnou výstavu REZONANCE SVĚTLA A TMY, jejímž cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o životě lidí se zrakovým hendikepem a snížit předsudky. Výstavu můžete zhlédnout v prostorách Ostravského muzea (Masarykovo nám. 1, Ostrava), a to od 21. března do 31. května 2019. 

Slavnostní vernisáž výstavy se uskuteční 20. března v 17 hodin, výstavu doprovodí i několik workshopů a komentovaných prohlídek – jejich zaměření a termíny naleznete zde: http://www.ostrmuz.cz/website/imagemenu/exhibitions/ Informace o otevírací době a vstupném jsou k dispozici taktéž na webových stránkách Ostravského muzea zde: http://www.ostrmuz.cz/website/mainmenu/kontakt/otevirackaen/


Bílá pastelka 2018

Bílá pastelka

04.10.2018 - PS Občané se zrakovým postižením -> články

S bílou pastelkou, symbolem celonárodní sbírky nevidomých pro nevidomé, se letos setkáváme již po devatenácté. Letos bílými pastelkami zaplavíme česká města i menší obce ve středu 17. října. Do ulic s kasičkami a v tričkách s emblémem Bílé pastelky vyrazí kolem 2 900 dobrovolníků - středoškolských studentů, našich nevidomých členů, příslušníků jejich rodin, přátel a příznivců. Za minimální příspěvek 30,-- Kč nabídnou zájemcům bílou pastelku a záložku ve formě pastelky s kalendářem na rok 2019.


Týden rané péče 6.-12.listopadu 2017

31.10.2017 - PS Občané se zrakovým postižením -> články

Milí příznivci a přátelé rané péče! Začátek listopadu s sebou už tradičně přináší osvětovou kampaň nazvanou Týden rané péče. Akce, jejímž smyslem je upozornit na situaci rodin pečujících o dítě s hendikepem a zvýšit informovanost o službě rané péče pro tyto rodiny, proběhne letos od 6. do 12. listopadu. Naše středisko se do této celorepublikové kampaně zapojuje pravidelně a také letos připravilo bohatý program. Velmi rádi bychom Vás pozvali – srdečně Vás uvítáme na kterékoli z akcí, kterou jsme pro Vás připravili. Časový harmonogram a náplň jednotlivých dní naleznete v přiložených pozvánkách. Všechny akce jsou určeny široké veřejnosti a vstup na ně je bezplatný. Pouze na Dny otevřených dveří je třeba se předem přihlásit, protože kapacita našeho střediska je omezena. Těšíme se na setkání s vámi.

 

 


Kafira o.p.s. hledá speciálního pedagoga/metodika

Kafira

18.10.2017 - PS Občané se zrakovým postižením -> články

KAFIRA o.p.s. hledá do svého týmu nového zaměstnance na pozici SPECIÁLNÍ PEDAGOG/METODIK. Náplní práce bude přímá práce s uživateli sociální služby Sociální rehabilitace formou terénní a ambulantní, kterými jsou děti od 7 let, dospělí a senioři se zrakovým nebo kombinovaným postižením a metodická podpora pracovníků v přímé práci s uživateli služby. Požadujeme VŠ vzdělání v oblasti speciální pedagogiky v oboru tyflopedie, popř. jiná oblast speciální pedagogiky s praktickou zkušeností s prací s cílovou skupinou osob se zrakovým a kombinovaným postižením a ochota k doplnění speciálních kurzů. Nástup nejpozději 1.12. 2017.