Struktura KP v Ostravě > PS Občané se zrakovým postižením > články

Bílá pastelka 2018

Bílá pastelka

04.10.2018 - PS Občané se zrakovým postižením -> články

S bílou pastelkou, symbolem celonárodní sbírky nevidomých pro nevidomé, se letos setkáváme již po devatenácté. Letos bílými pastelkami zaplavíme česká města i menší obce ve středu 17. října. Do ulic s kasičkami a v tričkách s emblémem Bílé pastelky vyrazí kolem 2 900 dobrovolníků - středoškolských studentů, našich nevidomých členů, příslušníků jejich rodin, přátel a příznivců. Za minimální příspěvek 30,-- Kč nabídnou zájemcům bílou pastelku a záložku ve formě pastelky s kalendářem na rok 2019.


Týden rané péče 6.-12.listopadu 2017

31.10.2017 - PS Občané se zrakovým postižením -> články

Milí příznivci a přátelé rané péče! Začátek listopadu s sebou už tradičně přináší osvětovou kampaň nazvanou Týden rané péče. Akce, jejímž smyslem je upozornit na situaci rodin pečujících o dítě s hendikepem a zvýšit informovanost o službě rané péče pro tyto rodiny, proběhne letos od 6. do 12. listopadu. Naše středisko se do této celorepublikové kampaně zapojuje pravidelně a také letos připravilo bohatý program. Velmi rádi bychom Vás pozvali – srdečně Vás uvítáme na kterékoli z akcí, kterou jsme pro Vás připravili. Časový harmonogram a náplň jednotlivých dní naleznete v přiložených pozvánkách. Všechny akce jsou určeny široké veřejnosti a vstup na ně je bezplatný. Pouze na Dny otevřených dveří je třeba se předem přihlásit, protože kapacita našeho střediska je omezena. Těšíme se na setkání s vámi.

 

 


Kafira o.p.s. hledá speciálního pedagoga/metodika

Kafira

18.10.2017 - PS Občané se zrakovým postižením -> články

KAFIRA o.p.s. hledá do svého týmu nového zaměstnance na pozici SPECIÁLNÍ PEDAGOG/METODIK. Náplní práce bude přímá práce s uživateli sociální služby Sociální rehabilitace formou terénní a ambulantní, kterými jsou děti od 7 let, dospělí a senioři se zrakovým nebo kombinovaným postižením a metodická podpora pracovníků v přímé práci s uživateli služby. Požadujeme VŠ vzdělání v oblasti speciální pedagogiky v oboru tyflopedie, popř. jiná oblast speciální pedagogiky s praktickou zkušeností s prací s cílovou skupinou osob se zrakovým a kombinovaným postižením a ochota k doplnění speciálních kurzů. Nástup nejpozději 1.12. 2017.


Výběrové řízení na pozici PROJEKTOVÝ MANAŽER

Kafira

18.10.2017 - PS Občané se zrakovým postižením -> články

KAFIRA o.p.s. hledá do svého týmu nového zaměstnance na pozici PROJEKTOVÝ MANAŽER. Náplní práce bude znalost problematiky projektového řízení zahrnující předprojektovou fázi (studie příležitosti a proveditelnosti), přípravu projektů, realizace projektů, jeho ukončení a vyhodnocení, včetně obsahové náplně projektů. Nástup nejpozději 1. 12. 2017. Organizace nabízí kreativní a samostatnou práci v motivnovaném a přijemném pracovním kolektivu, mzdové ohodnocení odpovídající 10.-11. platové třídě.