Struktura KP v Ostravě > PS Občané se sluchovým postižením > články

Olympiáda se blíží!

16.01.2018 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Pozor, pozor, zanedlouho začíná olympiáda! A právě proto jsme si pro Vás připravili program pro děti i jejich rodiče na téma "Blíží se olympiáda!". Můžete se těšit na povídání si o olympiádě a různých sportech, a rozšíříme si tak slovní i znakovou zásobu. Při takové příležitosti nemohou chybět různé sportovní aktivity, procvičíme si tělo i schopnost vzájemné spolupráce. 

Abychom vytvořili tu správnou atmosféru, potěší nás, pokud dorazíte oblečení jako správní malí i velcí sportovci či jako jejich fanoušci! :-)

Kdy: Pondělí 22. ledna 2018 od 16.30 do 18.00 hodin. Kde: Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, Repinova 19, Ostrava Pro koho: Rodiny s dětmi do 18 let věku.​


CELOROČNÍ KURZ ČESKÉHO ZNAKOVÉHO JAZYKA

16.01.2018 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o. p. s, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, pracoviště Ostrava pořádá CELOROČNÍ KURZ ČESKÉHO ZNAKOVÉHO JAZYKA. Zahájení kurzu je v sobotu 27. ledna 2018, od 14 do 17 hodin a poté vždy jedno sobotní odpoledne v měsíci. Kurzy budou probíhat v prostorách Rodinného a komunitního centra Chaloupka z.s., areál MŠ Repinova 19, Ostrava a je určen pro rodiny s dětmi do 18 let věku z Moravskoslezského kraje.Koncert Kašpárka v rohlíku v Ostravě - tlumočený do znakového jazyka

tamtam

28.11.2017 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Milé rodiny, milí přátelé! Srdečně Vás zveme na koncert Kašpárka v rohlíku tlumočeného do znakového jazyka! Nenechte si ujít ojedinělou příležitost vidět koncert této skupiny spojený s tlumočením do znakového jazyka přímo v Ostravě! V neděli 3.12.2017 v 16.00 hod. v Dolních Vítkovicích v Brick House/Staré koupelny, (provoz Hlubina). Koncert se koná v rámci turné k desetiletému výročí Kašpárka v rohlíku - Narozeninový mejdan v Ostravě. 


Muzikoterapie pro děti i rodiče

logo_centrum_tamtam

09.11.2017 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Přijďte se uvolnit, odpočinout si a načerpat novou energii a svým dětem dopřejte totéž. Během pondělního odpoledne si muzikoterapii vyzkoušejí jak děti, tak i jejich rodiče :-) Muzikoterapie zahrnuje  rytmizaci, vytvoření muzikoterapeutického orchestru, rytmizaci s tancem, hru na djembe nebo muzikoterapeutickou pohádku. Muzikoterapie pro dospělé obsahuje seznámení se základními technikami aktivní muzikoterapie, vytvoření muzikoterapeutického orchestru, hru na tibetské mísy, djembe, šamanský buben, balafon a další etnické hudební nástroje.

Muzikoterapií nás provede Mgr. et Mgr. Lenka Břenková.

Kdy:  Pondělí 13. listopadu 2017 od 16:30 - 18:30 hod.

Kde: Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, Repinova 19, 702 00, Ostrava

Pro koho: Rodiny s dětmi do 18 let věku.

Na program je nutné přihlásit se nejpozději v sobotu 11.11.2017​ formou emailu nebo SMS

Bližší informace naleznete v příloze.