Struktura KP v Ostravě > PS Občané se sluchovým postižením > články

Podpůrná rodičovská skupina - Ve zdravém těle zdravý duch

Tamtam

18.02.2019 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. vás zve na Podpůrnou rodičovskou skupinu pod vedením PhDr. Anny Jiříčkové.

Kdy: Pondělí 25. února 2019 v 16:30 – 18:00 hodin

Kde: Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, Repinova 19, Ostrava 

Pro koho: Rodiny s dětmi od 0 - 18 let věku, se sluchovým postižením

S dětmi se vydáme za dobrodružstvím do světa medicíny. Budeme si povídat o první pomoci a procvičíme tak slovní a znakovou zásobu a všeobecný přehled, vyzkoušíme si práci lékaře a procvičíme motoriku a v neposlední řadě se zaměříme také na smyslové vnímání a pohyb při různých aktivitách s tematikou zdraví těla a duše.


Podpůrné rodičovské skupiny

Tamtam

24.01.2019 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. vás zve v pondělí 28.1.2019 na pravidelná setkání Podpůrné rodičovské skupiny pod vedením PhDr. Anny Jiříčkové. Co tato setkávání rodičům přináší? 

Podpůrná rodičovská skupina je příležitostí k setkání s dalšími rodiči s obdobnou zkušeností a obdobnými zážitky, obavami či problémy. Získáte nejen zajímavé informace, ale rovněž možnost věnovat se sobě, odpočinout si, zasmát se a vyslechnout si příběhy ostatních rodičů. Pro děti je připraven program na téma: "Hrnečku vař!", který se zaměřuje rozvoj komunikačních dovedností, motoriky, smyslového vnímání či sociálních dovedností. To vše zábavnou a hravou formou, která je dětem blízká! Děti se mohou těšit, že si opravdu uvaří něco dobrého na zub!

Kdy: pondělí 28. ledna 2019 v 16:30 – 18:00 hodin

Kde: Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, Repinova 19, Ostrava 

Pro koho: Rodiny s dětmi od 0 - 18 let věku, se sluchovým postižením


Pravidelná pondělní setkání v roce 2019

Tamtam

10.01.2019 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. - Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi - Vás srdečně zvou i v roce 2019 na pravidelná pondělní setkání. Začínáme v pondělí 14. 1. 2019 společným programem na téma: „Voda, základ života.“ Čekají nás vodní, možná i sněhové hrátky (podle počasí), budeme si společně povídat o rozmanitých podobách vody, rozvíjet smyslové vnímání a současně i slovní a znakovou zásobu na toto téma. Děti i dospělí se mohou různé zajímavosti či budou přemýšlet o různých otázkách a hádankách, které se týkají vody i vodní říše.

Kdy: pondělí 14. ledna 2019 v 16:30 – 18:30 hodin

Kde: Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, Repinova 19, Ostrava 

Pro koho: Rodiny s dětmi od 0 - 18 let věku, se sluchovým postižením

Přihlašování: do 11. ledna 2019 (nejpozději do soboty 12.1.2019)


Beseda s psycholožkou a poradkyní rané péče - příklady z praxe

Tamtam

22.11.2018 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Zajímají Vás různé situace, se kterými se mohou potkat rodiny s dětmi se sluchovým či kombinovaným postižením? Přijďte si v pondělí 26.11.2018 od 16:30 do 18:30 hod. poslechnout různé příběhy z dlouholeté praxe PhDr. Ivy Jungwirthové, psycholožky a poradkyně rané péče Centra pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. Beseda se uskuteční  na Repinově ul. 19 v Ostravě a je určena pro rodiny s dětmi do 18 let věku. Pro děti je připraven program bohatý na pohyb. Vydáme se na velký průzkum do neprostupné Džungle! Povíme si, jak se džungle liší od našeho lesa, jaká zvířátka tam žijí a jaké rostliny tam můžeme najít. Naučíme se nová slova a znaky, pořádně se protáhneme, procvičíme logické myšlení i jemnou motoriku a grafomotoriku a nakonec projdeme nebezpečným Krokodýlím údolím, abychom se dostali z džungle ven zpátky k našim rodičům.