Struktura KP v Ostravě > PS Občané se sluchovým postižením > články

Beseda s psycholožkou a poradkyní rané péče - příklady z praxe

Tamtam

22.11.2018 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Zajímají Vás různé situace, se kterými se mohou potkat rodiny s dětmi se sluchovým či kombinovaným postižením? Přijďte si v pondělí 26.11.2018 od 16:30 do 18:30 hod. poslechnout různé příběhy z dlouholeté praxe PhDr. Ivy Jungwirthové, psycholožky a poradkyně rané péče Centra pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. Beseda se uskuteční  na Repinově ul. 19 v Ostravě a je určena pro rodiny s dětmi do 18 let věku. Pro děti je připraven program bohatý na pohyb. Vydáme se na velký průzkum do neprostupné Džungle! Povíme si, jak se džungle liší od našeho lesa, jaká zvířátka tam žijí a jaké rostliny tam můžeme najít. Naučíme se nová slova a znaky, pořádně se protáhneme, procvičíme logické myšlení i jemnou motoriku a grafomotoriku a nakonec projdeme nebezpečným Krokodýlím údolím, abychom se dostali z džungle ven zpátky k našim rodičům.


Využití moderních technologií pri rozvoji pojmové zásoby u dětí se sluchovým či kombinovaným postiže

Tamtam

17.10.2018 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Milé rodiny, rádi bychom Vás pozvali na další z našich pravidelných pondělních programů, který se koná v pondělí 22. 10. 2018 v čase 16:30-18:30 hod. Tentokrát si budeme povídat o různých výukových a dalších aplikacích pro iPAdy i tablety s Androidem, které nám mohou pomoci rozvíjet nejen pojmovou zásobu u dětí se sluchovým či kombinovaným postižením! Můžete se seznámit například s aplikací Book Creator a možnostmi využití.

 

 

Pokud sami využíváte některou aplikaci, která se Vám velmi osvědčila, neváhejte a přineste s sebou ukázku i pro ostatní rodiny!


Hrajeme si spolu

Tamtam

19.09.2018 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Centrum pro dětský sluch TAMTAM, o.p.s.  by Vás rádo pozvalo na další z našich pravidelných pondělních programů. Tentokrát si budeme hrát a povídat všichni společně! Zaměříme se zejména na rozvoj sociálních a komunikačních dovedností a budeme se učit vzájemnému respektu a spolupráci, jelikož nás odpolednem bude provázet téma Hrajeme si spolu. Jistě má každý z Vás doma spoustu společenských her, proto neváhejte a podělte se s námi o Vaši oblíbenou! Přineste ji v pondělí s sebou a společně si ji zahrajeme. Těšíme se, až si spolu vše vyzkoušíme a možná najdeme nového oblíbence. :)


Podpůrná rodičovská skupina

Tamtam

07.06.2018 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Milé rodiny, v pondělí 11.6.2018 vás zveme na další setkání Podpůrné rodičovské skupiny pod vedením PhDr. Anny Jiříčkové. Pro děti bude připraveno téma Čas, během kterého se (mimo jiné) zaměříme na rozvoj časové a dějové posloupnosti. Připraveny budou také činnosti podporující rozvoj motoriky (jemné, hrubé, grafomotoriky) a logického uvažování. V průběhu celého programu pro děti se budeme učit efektivně spolupracovat, pomáhat si a necháme se při tom unášet světem fantazie!