Struktura KP v Ostravě > PS Občané se sluchovým postižením > články

Podpůrná rodičovská skupina

Tamtam

07.06.2018 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Milé rodiny, v pondělí 11.6.2018 vás zveme na další setkání Podpůrné rodičovské skupiny pod vedením PhDr. Anny Jiříčkové. Pro děti bude připraveno téma Čas, během kterého se (mimo jiné) zaměříme na rozvoj časové a dějové posloupnosti. Připraveny budou také činnosti podporující rozvoj motoriky (jemné, hrubé, grafomotoriky) a logického uvažování. V průběhu celého programu pro děti se budeme učit efektivně spolupracovat, pomáhat si a necháme se při tom unášet světem fantazie!


Signální pes pro neslyšící

Tamtam

22.05.2018 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. zve na kci, kde si můžete poslechnout zajímavé zkušenosti z výcviku signálního psa pro neslyšící a osobně se seznámit a popovídat s neslyšící maminkou a psycholožkou Mgr. Kristinou Pánkovou - Kratochvílovou a jejím psem Fidem. Přednášející je také jednou ze spoluautorek knížky "Být neslyšící nemusí být problém".

Její pes Fido je vycvičen jako signální pes pro neslyšící i jako canisterapeutický pes, takže nebude chybět ani hodinka skupinové canisterapie pro děti.

Kdy: Pondělí 28. května 2018 od 16.30 do 18.30 hodin                                                                                                                                                                            Kde: Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, Repinova 19, 702 00 Ostrava                                                                                                                                 Pro koho: Rodiny s dětmi do 18 let věku


Integrovaný záchranný systém (IZS) a prevence ohrožení života

28.04.2018 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Tichý svět, o.p.s. vás zve dne 15.5.2018 v době od 16 do 18 hodin na velmi zajímavou přednášku např. o tom, jak se chovat v případě nehody nebo doma při požáru a jak tomu předejít. Přednášku s ukázkami fotografií bude moderovat neslyšící odborník Bc. Martin Látal.


Pozvánka na rekondiční sportovní tábor pro děti a mládež se sluchovým postižením ve věku 7-14 let

19.04.2018 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Oblasní unie neslyších Olomouc a Censtrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé pořádá rekondiční sportovní pobyt, který proběhne ve dnech 11. 8. - 18. 8. 2018, letos na novém místě -  v Hraběšicích u Šumperka, konkrétně v chatě U Jelena. Cena pro jedno dítě činí 3 100 Kč. Pro zájemce z Ostravy je poskytnuta sleva ve výši 500 Kč. V ceně je zahrnuta plná strava včetně pitného režimu. Na děti čeká spousta zábavy a nových zážitků. Mohou se těšit na výlety, sportovní hry, turistiku, táboření, základy orientačního běhu, výtvarné činnosti a mnoho dalších aktivit.

Zájemci se mohou přihlásit online https://goo.gl/QcTsQj nejpozději do 3. 7. 2018!

Videopozvánku v ČZJ naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?v=AD9HSZ66Zlg.