Struktura KP v Ostravě > PS Občané se sluchovým postižením > články

Využití moderních technologií pri rozvoji pojmové zásoby u dětí se sluchovým či kombinovaným postiže

Tamtam

17.10.2018 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Milé rodiny, rádi bychom Vás pozvali na další z našich pravidelných pondělních programů, který se koná v pondělí 22. 10. 2018 v čase 16:30-18:30 hod. Tentokrát si budeme povídat o různých výukových a dalších aplikacích pro iPAdy i tablety s Androidem, které nám mohou pomoci rozvíjet nejen pojmovou zásobu u dětí se sluchovým či kombinovaným postižením! Můžete se seznámit například s aplikací Book Creator a možnostmi využití.

 

 

Pokud sami využíváte některou aplikaci, která se Vám velmi osvědčila, neváhejte a přineste s sebou ukázku i pro ostatní rodiny!


Hrajeme si spolu

Tamtam

19.09.2018 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Centrum pro dětský sluch TAMTAM, o.p.s.  by Vás rádo pozvalo na další z našich pravidelných pondělních programů. Tentokrát si budeme hrát a povídat všichni společně! Zaměříme se zejména na rozvoj sociálních a komunikačních dovedností a budeme se učit vzájemnému respektu a spolupráci, jelikož nás odpolednem bude provázet téma Hrajeme si spolu. Jistě má každý z Vás doma spoustu společenských her, proto neváhejte a podělte se s námi o Vaši oblíbenou! Přineste ji v pondělí s sebou a společně si ji zahrajeme. Těšíme se, až si spolu vše vyzkoušíme a možná najdeme nového oblíbence. :)


Podpůrná rodičovská skupina

Tamtam

07.06.2018 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Milé rodiny, v pondělí 11.6.2018 vás zveme na další setkání Podpůrné rodičovské skupiny pod vedením PhDr. Anny Jiříčkové. Pro děti bude připraveno téma Čas, během kterého se (mimo jiné) zaměříme na rozvoj časové a dějové posloupnosti. Připraveny budou také činnosti podporující rozvoj motoriky (jemné, hrubé, grafomotoriky) a logického uvažování. V průběhu celého programu pro děti se budeme učit efektivně spolupracovat, pomáhat si a necháme se při tom unášet světem fantazie!


Signální pes pro neslyšící

Tamtam

22.05.2018 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. zve na kci, kde si můžete poslechnout zajímavé zkušenosti z výcviku signálního psa pro neslyšící a osobně se seznámit a popovídat s neslyšící maminkou a psycholožkou Mgr. Kristinou Pánkovou - Kratochvílovou a jejím psem Fidem. Přednášející je také jednou ze spoluautorek knížky "Být neslyšící nemusí být problém".

Její pes Fido je vycvičen jako signální pes pro neslyšící i jako canisterapeutický pes, takže nebude chybět ani hodinka skupinové canisterapie pro děti.

Kdy: Pondělí 28. května 2018 od 16.30 do 18.30 hodin                                                                                                                                                                            Kde: Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, Repinova 19, 702 00 Ostrava                                                                                                                                 Pro koho: Rodiny s dětmi do 18 let věku