Struktura KP v Ostravě > PS Občané se sluchovým postižením > články

Pozvánka na rekondiční sportovní tábor pro děti a mládež se sluchovým postižením ve věku 7-14 let

19.04.2018 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Oblasní unie neslyších Olomouc a Censtrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé pořádá rekondiční sportovní pobyt, který proběhne ve dnech 11. 8. - 18. 8. 2018, letos na novém místě -  v Hraběšicích u Šumperka, konkrétně v chatě U Jelena. Cena pro jedno dítě činí 3 100 Kč. Pro zájemce z Ostravy je poskytnuta sleva ve výši 500 Kč. V ceně je zahrnuta plná strava včetně pitného režimu. Na děti čeká spousta zábavy a nových zážitků. Mohou se těšit na výlety, sportovní hry, turistiku, táboření, základy orientačního běhu, výtvarné činnosti a mnoho dalších aktivit.

Zájemci se mohou přihlásit online https://goo.gl/QcTsQj nejpozději do 3. 7. 2018!

Videopozvánku v ČZJ naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?v=AD9HSZ66Zlg.


Sociálně terapeutická skupina pro rodiče s dětmi se sluchovým postižením 0 - 2 roky - NOVĚ V OSTRAVĚ

11.04.2018 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Aktivity pro skupinu 0–2 jsou zaměřené na vzájemnou interakci rodič-dítě, na rozvoj a posílení sociálních dovedností, velký důraz je zejména na rozvoj komunikačních dovedností mezi rodičema dítětem a na rozšiřování slovní a znakové zásoby. Cílem je i kontakt s jinými rodiči a dětmi.Skupina je určena rodičům, kteří mají dítě se sluchovým či s kombinovaným postižením ve věkuod 0 do 2 let, případně rodičům se sluchovým postižením s dítětem ve věku od 0 do 2 let . Každý druhý a čtvrtý pátek v měsíci od 10.00 do 11.30 hodin. Nejbližší termíny: 13. 4., 27. 4., 11. 5. a 25. 5. 2018.


Podpůrná rodičovská skupina

Tamtam

04.04.2018 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Milé rodiny, v pondělí 9. 4. 2018 vás zveme na další setkání Podpůrné rodičovské skupiny pod vedením PhDr. Anny Jiříčkové. Pro děti bude připraveno téma O kohoutkovi a slepičce, zaměřené především na rozvoj schopnosti spolupráce. Mimo jiné si také zopakujeme a rozšíříme slovní i znakovou zásobu a procvičíme vyprávění. Připraveny budou také činnosti podporující rozvoj motoriky (jemné, hrubé, grafomotoriky) a logického uvažování. V průběhu celého programu pro děti se budeme učit efektivně spolupracovat, pomáhat si a necháme se při tom unášet světem fantazie!


Signální pes pro neslyšící + okénko do canisterapie

21.03.2018 - PS Občané se sluchovým postižením -> články

Přijďte si poslechnout zajímavé zkušenosti z výcviku signálního psa pro neslyšící a osobně se seznámit a popovídat s neslyšící maminkou a psycholožkou Mgr. Kristinou Pánkovou - Kratochvílovou a jejím psem Fidem. Přednášející je také jednou ze spoluautorek knížky "Být neslyšící nemusí být problém".Její pes Fido je vycvičen jako signální pes pro neslyšící i jako canisterapeutický pes, takže nebude chybět ani hodinka skupinové canisterapie pro děti.

Kdy: Pondělí 26. března 2018 od 16.30 do 18.30 hodin

Kde: Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, Repinova 19, 702 00 Ostrava

Pro koho: Rodiny s dětmi do 18 let věku