Struktura KP v Ostravě > PS Občané s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením > články

Trávíme čas společně v Centru pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.s.

24.04.2012 - PS Občané s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením -> články

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.s. Vás zve na pravidelné setkávání Klubu čaje o páté.

 

Těchto setkávání se mohou účastnit osoby se zdravotním postižením ve věku od 15 do 64 let.

V rámci Klubu čaje o páté CZP nabízí tématická setkání, která jsou zaměřená zejména na získávání informací a předávání zkušeností z určité oblasti. Odborná témata – kompenzační pomůcky, canisterapie, trénování paměti, zdravá výživa apod. nebo témata volného času – např. cestopisná přednáška, osvojení relaxačních technik, muzikoterapie, arteterapie, promítání dokumentů apod. Kreativní aktivity nabízí vytváření rukodělných výrobků např. vánoční, velikonoční ozdoby, přání, malování na textil, batikování, dekupáž, výroba šperků apod.

 

Centrum pro zdravotně postižené MSK nabízí také počítačový kurz, který je zaměřen na osvojení si základů práce s počítačem s možností postupu do kurzu pokročilejších. Díky absolvování kurzu mohou účastníci zvýšit své uplatnění na trhu práce. Zájemci se mohou také zúčastnit skupiny pracovního poradenství. Smyslem setkávání skupiny je vzájemná podpora jednotlivých členů a předávání vlastních zkušeností z oblasti trhu práce.

 

Tyto aktivity probíhají v zasedací místnosti Centra pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.s. na adrese Bieblova 3, 702 00 Ostrava (tramvajová zastávka Důl Jindřich).

 

Tel.: 596 115 318

 

e-mail: czp.ostrava@czp-msk.cz

 

Více informací naleznete ZDE