Struktura KP v Ostravě > PS Občané s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením > články

Průvodcovství rodin s dětmi s autismem

Mikasa

12.09.2018 - PS Občané s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením -> články

MIKASA z.s. za podpory Nadačního fondu Avast rozšiřuje nabídku svých služeb o projekt „Průvodcovství rodin s dětmi s poruchou autistického spektra (PAS)“. Cílem projektu je reagovat na potřeby rodin s dítětem, které se nachází před sdělením diagnózy autismu nebo již byla diagnóza PAS sdělena a potřebují se zorientovat v nové situaci. Můžeme pomoci rodině porozumět problematice autismu, nasměrovat ji na příslušné odborníky a aktivity. Nabízíme terapeutické provázení a podporu komunikace s dítětem a odborníky, můžeme také pomoci s uvědoměním si specifických potřeb dítěte a možnostech jeho rozvoje.


Klub čaj o páté – Výroba podzimní dekorace

CZP_logo

04.09.2018 - PS Občané s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením -> články

Přijměte prosím srdečné pozvání na zářijové setkání klubu "Čaj o páté" v úterý 11. 9. 2018 od 13: 30 hod. na ul. Bieblova 3, Ostrava. V tomto poprázdninovém čase si zpříjemníme společně strávený čas výrobou podzimní dekorace dle Vaší fantazie. Pomůcky k výrobě budou pro vás přichystány. Těšíme se na Vaši návštěvu. Centrum pro zdravotně postižené MS kraje, o.p.s.

 Více informací naleznete v přiložené pozvánce.


Průvodce pro rodiny dětí s PAS

mikasa

25.06.2018 - PS Občané s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením -> články

MIKASA z.s. hledá sociálního pracovníka/psychologa/speciálního pedagoga pro průvodcovství a síťování rodin s dětmi s autismem. Požadujeme VŠ vzdělání v oboru sociální práce, psychologie nebo speciální pedagogika, trestní bezúhonnost, schopnost komunikovat s odborního z jiných profesí, rodiči a dětmi s PAS, pozitivní vztah k dětem, mladým lidem i dospělým s autismem aj. Výhodou je probíhající nebo ukončený terapeutický výcvik v oblasti Kognitivně behaviorální terapie, Behaviorální terapie, ABA terapie, znalost usnadňované komunikace atd. Organizace nabízí práci na plný úvazek, zajímavé platové ohodnocení aj. PŘEDPOKLÁDANÝ NÁSTUP: IHNED.


Víkendový pobyt pro děti s poruchou autistického spektra a Aspergerovým syndromem

16.04.2018 - PS Občané s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením -> články

MIKASA z.s. pořádá ve dnech 15. - 17. 6. 2018 za podpory Nadačního fondu Avast víkendový pobyt rodin s dětmi s poruchou autistického spektra a Aspergerovým syndromem. Nabízíme jedinečnou možnost strávit víkend v krásném prostředí Moravskoslezských Beskyd přímo pod nejvyšším vrcholem - Lysou horou - v penzionu Sluníčko (http://slunicko-penzion.cz). Během víkendu je možno si odpočinout, relaxovat, získávat nové informace prostřednictvím vzdělávacího programu nebo se účastnit skupinových podpůrných aktivit. S ohledem na pohodu rodičů zajistíme program pro děti v průběhu celého víkendového pobytu dle připraveného harmonogramu. Tento program budou zajišťovat pracovníci organizace MIKASA z.s a spolupracovníci z řad studentů.