Struktura KP v Ostravě > PS Občané s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením > články

Víkendový pobyt pro děti s poruchou autistického spektra a Aspergerovým syndromem

16.04.2018 - PS Občané s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením -> články

MIKASA z.s. pořádá ve dnech 15. - 17. 6. 2018 za podpory Nadačního fondu Avast víkendový pobyt rodin s dětmi s poruchou autistického spektra a Aspergerovým syndromem. Nabízíme jedinečnou možnost strávit víkend v krásném prostředí Moravskoslezských Beskyd přímo pod nejvyšším vrcholem - Lysou horou - v penzionu Sluníčko (http://slunicko-penzion.cz). Během víkendu je možno si odpočinout, relaxovat, získávat nové informace prostřednictvím vzdělávacího programu nebo se účastnit skupinových podpůrných aktivit. S ohledem na pohodu rodičů zajistíme program pro děti v průběhu celého víkendového pobytu dle připraveného harmonogramu. Tento program budou zajišťovat pracovníci organizace MIKASA z.s a spolupracovníci z řad studentů.


Tisková zpráva - Cesta za poznáním AUTISMU

11.04.2018 - PS Občané s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením -> články

Konference „Vývoj dítěte po základní škole a mezirezortní spolupráce“ proběhla 23. 3. 2018 v aule Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Informační kampaň „Cesta za poznáním AUTISMU“ se uskutečnila o den později, 24. 3. 2018, od 9 do 19 hodin v OC Forum Nová Karolina. Konference a informační kampaň k Mezinárodnímu dni porozumění autismu byly realizovány za podpory Statutárního města Ostravy, Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, Vládního výboru pro zdravotně postižené a České spořitelny.


DUHOVÉ JARO

Slezská diakonie

06.04.2018 - PS Občané s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením -> články

DUHOVÝ DŮM Ostrava vás srdečně zve u příležitosti 5. výročí svého fungování na akci "DUHOVÉ JARO" na Hulváckém kopci. Tato akce se uskuteční 12. 4. 2018 v době 9:30 - 11:00 hod. a 13:00 - 16:00 hod. Co vás čeká? můžete si prohlédnout zařízení, získat informace o jednotlivých sociálních službách, zhlédnout  kulturní program v podání klientů a pracovníků Duhového domu aj.


Klub Čaj o páté

CZP MS Kraje

16.03.2018 - PS Občané s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením -> články

Přijměte prosím srdečné pozvání na březnové setkání klubu "Čaj o páté" ve středu 21. 03. 2018 od 14. hodiny na ul. Bieblova 3, Ostrava. V tomto velikonočním čase si zpříjemníme společně strávený čas výrobou slepičky s vajíčkem. Pomůcky k výrobě budou pro vás přichystány. Těšíme se na Vaši návštěvu a shledání!

Více informací naleznete v přiložené pozvánce.