Struktura KP v Ostravě > PS Občané s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením > články

Klub Čaj o páté - Vytvoř si polární zář

CZP_logo

16.01.2018 - PS Občané s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením -> články

Přijměte prosím srdečné pozvání na prosincové setkání klubu "Čaj o páté" v úterý 23. 1. 2018 od 14. hodiny na ul. Bieblova 3, Ostrava. V tomto zimním čase si zpříjemníme společně strávený čas vytvořením vlastní polární záře. Pomůcky k výrobě budou pro vás přichystány. Těšíme se na Vaši návštěvu. Centrum pro zdravotně postižené MS kraje, o.p.s.

 Více informací naleznete v přiložené pozvánce.


Podpůrné rodičovské skupiny rodičů dětí s poruchou autistického spektra a Aspergerovým syndromem

Mikasa

21.12.2017 - PS Občané s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením -> články

Vážení rodiče a pečující,
rádi bychom Vás pozvali k účasti na pravidelném setkávání rodičů děti s poruchou autistického spektra, které pořádáme za podpory Nadačního fondu Avast.
Nabízíme Vám jedinečnou možnost scházet se pravidelně s rodiči se stejnými nebo podobnými radostmi i starostmi, možnost vytvořit skupinu se vzájemnou důvěrou, prožít chvíle porozumění a odpočinku a to se zajištěním programu pro vaše děti v průběhu rodičovské skupiny.
V rámci setkávání podpůrných rodičovských skupin můžete získat náhled na svou situaci, rady rodičů (pečujících) ostatních dětí s autismem na základě jejich vlastních zkušeností, pomoc a podporu skupiny a také případné náhledy odborných průvodců.


Kurz BEHAVIORÁLNÍ TERAPIE V TEORII A PRAXI

Mikasa

28.11.2017 - PS Občané s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením -> články

Vážené kolegyně, vážení kolegové, rodiče a pečující, rádi bychom Vás pozvali k účasti na 46 hodinovém vzdělávacím kurzu, který pořádá Mikasa, z.s. ve spolupráci s Polskou asociací behaviorální terapie s názvem: BEHAVIORÁLNÍ TERAPIE V TEORII A PRAXI (3 modulový základní kurz), který se uskuteční v termínech: 6. – 7. 1. 2018 a 13. -14. 1. 2018 v prostorech Gcentra, Čujkovova 40a, 700 30 Ostrava – Zábřeh. Kurz je určen pro sociální pracovníky, pracovníky v přímé péči, speciální pedagogy, pedagogy, psychology, studenty, rodiče a všechny zájemce o behaviorální terapii. Kapacita kurzu: max. 50 osob. Časová dotace: 45 hodin. Cena vzdělávacího kurzu: 9 000,- Kč (cena zahrnuje organizační zajištění kurzu, drobné občerstvení, překlad z polského jazyka)


MIKASA z.s. hledá sociálního pracovníka

Mikasa

28.11.2017 - PS Občané s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením -> články

MIKASA z.s. hledá sociálního pracovníka pro projekt financovaný z ESF, operačního programu Zaměstnanost Aktivizační a motivační programy pro osoby s autismem. Cílovou skupinou jsou děti, dospívající a dospělí od 16 let s autismem a Aspergerovým syndromem. Cíl projektu:   Hlavním cílem projektu je podpořit osoby s PAS ke zvýšení jejich sociální integrace prostřednictvím aktivizačních a edukačně-motivačních aktivit, včetně jejich podpory v možnosti získat zaměstnání tak, aby se byly schopny v co nejvyšší míře podílet na fungování společnosti. Místo realizace projektu:  Ostrava a vybrané lokality Moravskoslezského kraje. Předpokládaný nástup dle dohody.