Struktura KP v Ostravě > PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi > články

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ

trogon

18.06.2019 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ

zveme Vás k účasti ve výtvarné soutěži dětí a mládeže se speciálními vzdělávacími potřebami, která se koná v rámci XXVII. ročníku Evropských dnů handicapu v Ostravě..

LETOŠNÍ TÉMA: DEN JE KRÁSNÝ

Vybrané autory oceníme v úterý 8. října 2019 na slavnostním večeru Křišťálový kamínek 2019 v Dolní oblasti Vítkovic.

Soutěžní podmínky naleznete v příloze. Dbejte prosím na to, aby výtvarné práce obsahovaly všechny požadované náležitosti – název obrázku, iniciály a věk autora a kontakt na organizaci, za kterou se autor soutěže účastní.

TERMÍN UZÁVĚRKY: DO 28. ČERVNA 2019


Čtení ze šuplíku

Menssana_logo

07.06.2019 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

MENS SANA, z.ú. Vás srdečně zve na akci pod názvem Čtení ze šuplíku, která je určena široké veřejnosti a uskuteční se ve čtvrtek 13. června 2019 v době od 16:30 do 17:45. v Knihovně města Ostravy na ulici 28. října (u Sýkorova mostu). Může se aktivně zapojit úplně každý, kdo si píše „do šuplíku“ s jedinou podmínkou: prezentace výhradně autorských textů. Předpokládáme, že vystupující sami vyberou ze své tvorby dílka, které mohou číst na veřejnosti. Čtení ze šuplíku má již 20letou tradici a navazuje na stejnojmenné pořady, které pro veřejnost pořádala divadelní společnost AUREKO v době totalitního režimu.

Čtení ze šuplíku pravidelně navštěvují pisatelé, kteří netají svoji psychiatrickou diagnózu, pořady tak přispívají k destigmatizaci duševního onemocnění v Moravskoslezském kraji.

Součástí těchto pořadů je také hudební vystoupení kapely TŘESK a divadélka NETŘESK pod vedením hudebníka, divadelníka, spisovatele a režiséra Jiřího Neduhy.


Čtení ze šuplíku

Mens sana

02.05.2019 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

MENS SANA, z.ú. pořádá dne 9. května 2019 v čase 16:30 - 17:45 hod. v Knihovně města Ostravy na ul. 28. října (u Sýkorova mostu) akci pod názvem Čtení ze šuplíku. Čtení ze šuplíku je určeno široké veřejnosti. Může se aktivně zapojit úplně každý, kdo si píše „do šuplíku“ s jedinou podmínkou: prezentace výhradně autorských textů. Předpokládáme, že vystupující sami vyberou ze své tvorby dílka, které mohou číst na veřejnosti. Čtení ze šuplíku má již 20letou tradici a navazuje na stejnojmenné pořady, které pro veřejnost pořádala divadelní společnost AUREKO v době totalitního režimu.


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE SPIRÁLE NA JIHU

Spirála

27.04.2019 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

Spirála o.p.s. Vás zve na Den otevřených dveří sociální služby Na Jihu. Akce proběhne ve středu 15.5.2019 od 10:00 do 18:00 na pracovišti Spirály Volgogradská 2424/74, Ostrava - Zábřeh. Budete mít příležitost nahlédnout do prostor, kde probíhá sociální rehabilitace lidí s duševním onemocněním a dozvíte se více o tom, jak jim tato služba pomáhá. Můžete také udělat radost druhým a darovat čisté a použitelné věci na výměnného bazárku.