Struktura KP v Ostravě > PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi > články

Čtení ze šuplíku

Mens sana

04.04.2019 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

MENS SANA, z.ú. Vás srdečně zve na akci pod názvem Čtení ze šuplíku, která je určena široké veřejnosti a uskuteční se ve čtvrtek 11. dubna 2019 v době od 16:30 do 17:45 hod. v Knihovně města Ostravy na ulici 28. října (u Sýkorova mostu). Může se aktivně zapojit úplně každý, kdo si píše „do šuplíku“ s jedinou podmínkou: prezentace výhradně autorských textů. Předpokládáme, že vystupující sami vyberou ze své tvorby dílka, které mohou číst na veřejnosti. Čtení ze šuplíku má již 20letou tradici a navazuje na stejnojmenné pořady, které pro veřejnost pořádala divadelní společnost AUREKO v době totalitního režimu.

Čtení ze šuplíku pravidelně navštěvují pisatelé, kteří netají svoji psychiatrickou diagnózu, pořady tak přispívají k destigmatizaci duševního onemocnění v Moravskoslezském kraji.

Součástí těchto pořadů je také hudební vystoupení kapely TŘESK a divadélka NETŘESK pod vedením hudebníka, divadelníka, spisovatele a režiséra Jiřího Neduhy.


Turnaj o zlaté gatě

Mens sana

04.04.2019 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

MENS SANA, z.ú. si Vás dovoluje pozvat na akci Turnaj o zlaté gatě, který se uskuteční ve čtvrtek 11. dubna 2019 od 13:00 do 15:00 hodin v Centru volného času na Vietnamské ulici v Ostravě - Porubě. Tento turnaj má v MENS SANĚ více než 15 letou tradici. Tentokrát turnaj organizují peer konzultanti a zapojit se může kdokoliv z řad veřejnosti s jedinou podmínkou: každý účastník se musí přihlásit  viz. pozvánka. Pro vítěze jsou připraveny sladké ceny.


Naučte se vytvářet partnerské vztahy s firmami

Spirála

20.03.2019 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

Spirála o.p.s. a Nadační fond RESIDOMO Vás srdečně zvou na workshop "Vytváření partnerství mezi pomáhajícími organizacemi a firmami", který se koná 4. 4. 2019 v DK AKORD v Ostravě - Zábřehu od 8:30 do 19:30 hod. Na workshopu budete mít možnost zkušenosti z obou stran - zástupce firmy Residomo Kateřiny Piechowicz a Evy Krestové z obecně prospěšné společnosti Spirála. Dozvíte se více o tom, jak např. firmy oslovit a jak udržovat vztahy, budete si moci vyzkoušet vytvoření nabídky a rovnou ji i zkusíte nabídnout. V odpolední části si vyslechnete konkrétní příklady dobré praxe spolupráce od zástupců velkých společností kraje.


Národní dny trénování paměti v Ostravě

Mensana logo

11.03.2019 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

Centrum trénování paměti v Ostravě, MENS SANA, z.ú., se v rámci celosvětové akce Brain Awareness Week (probíhá od roku 1996)  zapojuje do  NÁRODNÍHO TÝDNE TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI. Smyslem přednášek, které se letos uskuteční v druhém březnovém týdnu po celé České republice, je informovat a ukázat široké veřejnosti mnemotechniky a další aktivity pro brain-jogging. Pokud Vás tato oblast tato oblast zajímá, rádi Vás přivítáme v

Centru trénování paměti, a to ve dnech 12. a 13. 3. 2019 vždy od 13 do 17 hodin v Centru trénování paměti na ulici Bulharská 1561/7 v  Ostravě-Porubě za
budovou Okresního soudu.

Je možné se objednat telefonicky: 774 452 039. Více informací najdete na webu:  www.menssana.cz/CTP a v přiložené pozvánce.