Struktura KP v Ostravě > PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi > články

Setkání U Oblouku 2018

Spirála_logo

03.10.2018 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

Spirála o.p.s. zve na tradiční Setkání u Oblouku. Akce proběhne 10. 10. 2018 od 16 hodin v Ostravě - Porubě na adrese U Oblouku 501/10.

Pro návštěvníky je připraven zábavný kulturně - společenský program, který zahrnuje tvořivé workshopy, hudební vystoupení ostravské kapely Evamore a vernisáž “Setkání s bolestí duše” od autorů, kteří mají životní zkušenost s duševním onemocněním. Na akci mohou návštěvníci ochutnat výtečné občerstvení připravené zaměstnanci se zdravotním postižením.

Bližší informace naleznete v příloze.


Workshop Kdo pomáhá těm, co bolí duše

Mens Sana - Logo

27.09.2018 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

Mens Sana, z.ú. zve na V. workshop s názvem " Kdo pomáhá těm, co bolí duše", který se uskuteční 11. 10. 2018.  Workshop je akcí, která se  uskutečňuje v rámci XXXI. ročníku celorepublikové destigmační kampaně „Týdny pro duševní zdraví“. Akce u příležitosti této kampaně se konají na mnoha místech České republiky.

Snahou kampaně je snižování předsudků kolem duševního onemocnění a podpora reformy psychiatrické péče v ČR. Pořád jsme ne začátku dlouhé cesty, ale už víme, že: „ Cestu děláme tím, že jdeme…“  Pojďme tedy, ať reforma psychiatrie není stojatou vodou!

Bližší informace naleznete v příloze.


Crazy Fest 2018

Logo Mensana

13.08.2018 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

MENS SANA, z.ú., Vás srdečně zve na další ročník CRAZY FESTU, který je hlavní akcí kampaně Ostravských týdnů duševního zdraví. Akce se uskuteční ve dnech 5. - 7.9.2018 na Zámku v Ostravě-Porubě. V rámci CRAZY FESTU se uskuteční koncerty, na kterých vystoupí VLTAVA, zpěvačka a herečka Iva Bittová, Tomáš Kočko a mnoho dalších. Součástí letošního CRAZY FESTU, bude vernisáž s názvem Prolomení, která chce prolomit především bariéry
v komunikaci.

Festival se koná pod záštitou náměstka hejtmana MS kraje Mgr. Lukáše Curyla a náměstka primátora primátora statutárního města Ostravy, pana Mgr. Michala Mariánka. 

 


Nové pracoviště Spirály o.p.s. - Sociální rehabilitace Na jihu

04.06.2018 - PS Občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi -> články

Obecně prospěšná společnost Spirála, která pomáhá lidem s duševním onemocněním, slavnostně otevře nové pracoviště Sociální rehabilitace Na Jihu na ulici Volgogradská 2424/74, a to 12.června 2018. Jedná se přitom o jediné takové zařízení v nejlidnatějším ostravském obvodu Ostrava-Jih. Součástí nového pracoviště je také šicí chráněná dílna se 4 zaměstnankyněmi. Zde se vyrábějí pěkné a užitečné věci, jako jsou např. baťůžky, podsedáky nebo kuchyňské chňapky. Výrobky se šijí na zakázku, některé se prodávají v obchůdku v Bílovci, v Ostravě a časem budou lidé moci podpořit provoz dílny i přes nákupní portal Fler.cz. Nové pracoviště Sociální rehabilitace Na Jihu je otevřeno v pracovní dny od 7 do 16 hodin.