Struktura KP v Ostravě > PS Děti a rodina > články

Hledáme terénního sociálního pracovníka

Spolu pro rodinu_logo

03.06.2019 - PS Děti a rodina -> články

Organizace Spolu pro rodinu, z.s. přijme do služby Zdravotně-sociální pomoc novou kolegyni / nového kolegu na pozici terénní sociální pracovník s úvazkem 0,5-0,75 (dle dohody).
Nabízíme práci v registrované sociální službě terénní programy, která pomáhá lidem zajistit zdravotní péči. Budete se podílet na vzniku a formování nové sociální služby, mít možnost organizovat svůj pracovní čas a pracovat z domu, získat kvalitní metodické vedení a supervizi, poznat Ostravu a být součástí moc fajn kolektivu.
Nástup je možný ihned.
Podrobnosti jsou uvedeny v přiloženém dokumentu. Více o službě se dozvíte na našich webových stránkách: https://spoluprorodinu.cz/terenniprogramy-ostrava/
Ostravská pobočka HoSt Home-Start ČR hledá sociálního pracovníka/koordinátora dobrovolníků

HoSt

21.05.2019 - PS Děti a rodina -> články

HoSt Home-Start ČR hledá sociálního pracovníka/koordinátora dobrovolníků pro ostravskou pobočku, který bude mít na starost terénní sociální práci v rodinách, koordinaci a metodické vedení dobrovolníků.

Co můžete čekat? :)

  • Záleží nám na klientech.
  • Nabízíme kreativní, zajímavou a odpovědnou práci v příjemné pracovní prostředí a přátelské atmosféře. Jsme početně malý tým působící v pěti různých městech ČR. Pracujeme týmově, s klienty ale pracujeme téměř výhradně v terénu a samostatně. Pracovní dobu umíme nastavit flexibilně.
  • Spolupracujeme - uvnitř organizace, ale i navenek s dalšími organizacemi a institucemi.
  • Naši práci stále rozvíjíme.
  • Bez smíchu by nám to nešlo.

Výběrové řízení v ostravské pobočce ELIM

ELIM

01.03.2019 - PS Děti a rodina -> články

Elim Opava, o.p.s. hledá na svou ostravskou pobočku kolegu/kolegyni pro Doprovázení pěstounských rodin. Nabízíme zázemí stabilní, možnost osobního růstu a vzdělávání, pružnou pracovní dobu, možnost HomeOffice a jiné benefity. Zájemce musí splňovat podmínky vzdělání dle zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách. 


Bezplatný seminář pro rodiče - Spolu pro rodinu, z.s.

Spolu pro rodinu

28.02.2019 - PS Děti a rodina -> články

Nezisková organizace Spolu pro rodinu, z.s., zaměřující se na poskytování sociálních služeb pro rodiny s dětmi a sociálně-právní ochranu dětí, nabízí rodičům (párům i jednotlivcům) bezplatnou účast na „Rodičovských skupinách“ určených pro rodiče v partnerském konfliktu. Jedná se o cyklus seminářů s tématikou rodičovské odpovědnosti, rodičovství, partnerských vztahů, emocí, výchovných přístupů k dětem.  Semináře vede zkušený lektor – psycholog.

Termíny a témata:

13.3.      Partnerský vztah a rodičovství

27.3.      Emoce v rodině

10.4.      Funkční a zdravé přístupy k dětem

24.4.      Stresové faktory v rodině

15.5.      Rodičovské kompetence

- vždy od 16 hodin