Struktura KP v Ostravě > Manažerský tým KP Ostrava > články

Křišťálový kamínek 2017

Logo EDH 2017

23.06.2017 - Manažerský tým KP Ostrava -> články

Asociace TRIGON předá v rámci jubilejního XXV. ročníku Evropských dnů handicapu již podvanácté prestižní ocenění Křišťálový kamínek. Po roce chceme opět vyzdvihnout mimořádné činy lidí s handicapem a zároveň poděkovat těm, kteří se věnují a pomáhají dětem, mládeži i dospělým s postižením. Speciální cenu letos získá také vybraná rodina, která žije s handicapem v jakékoli podobě

Velké výhry, ale i porážky, to jsou příběhy, které provázejí lidi s handicapem i zdravé a které je zajímavé a inspirativní sledovat a prožívat. První říjnový týden bude stoprocentně velkých příběhů plný. Máte ve svém okolí přítele, známého nebo spolupracovníka, který si ocenění zaslouží? Neváhejte ho nominovat.

Bližší informace naleznete v příloze.


Lidé lidem 2017

Ostrava+MSK

12.06.2017 - Manažerský tým KP Ostrava -> články

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Magistrátu města Ostravy pořádá dne 22. června 2017 již 10. ročník akce "lidé lidem - přehlídka sociálních služeb a souvisejících aktivit". celá akce proběhne již tradičně na Masarykově náměstí v centru města od 9 do 16 hodin. V rámci této akce mají možnost nestátní neziskové organizace působící v sociální oblasti možnost prezentovat své služby a aktivity, které poskytují širokému spektru cílových skupin - např. senioři, osoby s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením, osoby s duševním onemocněním, rodiny s dětmi aj. Každá cílová skupin zde bude mít svůj stánek, v němž jednotliví zástupci prezentují konkrétní sociální služby a aktivity.


Charita Hrabyně - Nová služba Pošta partner

Charita ČR

03.05.2017 - Manažerský tým KP Ostrava -> články

Charita Hrabyně otevírá novou službu v Ostravě - Polance na Odrou, kde bude provozovatelem pošty a poštovních služeb v rámci projektu Partner České pošty. jedná se o pilotní projekt organizace, v níž bude zkoušet uplatnitelnost osob s handicapem v poskytování poštovních služeb a jejich možné zapojení do pracovního procesu  poštovních službách. Slavnostní otevření nové provozovny proběhlo v pondělí 1. 5. 2017 současně se Dnem otevřených dveří pro veřejnost na Poště Partner provozované Charitou Hrabyně. Zaměstnávání osob s handicapem bylo finančně podpořeno statutárním městem Ostrava z programu dotací v oblasti podpory osob s handicapem.


Výběrové řízení - Domov Sluníčko, Ostrava - Vítkovice, p.o.

Logo Sluníčko

28.04.2017 - Manažerský tým KP Ostrava -> články

Domov Sluníčko, Ostrava - Vítkovice, příspěvková organizace vyhlašuje výběrové řízení na pozici pracovník v sociálních službách.

Bližší informace naleznete v příloze.